Galeria zdjęć Galeria zdjęć
Galeria zdjęć Galeria zdjęć
nowości   |  zdjęcie tygodnia   |  galerie   |  top 10   |  autor
en  RSS
 
Na rolkach po Krakowie 14 sierpnia 2006
Na rolkach po Krakowie Kraków na ośmiu kółkach, koniecznie z włączonym dźwiękiem:


Podsumowanie zimy 7 maja 2006

Maciek na wierzchołku taternickim Świnicy
Na wierzchołku taternickim Świnicy, Tatry

Akcja "Zima" zakończona, czas na małe podsumowanie. Dlaczego dopiero teraz, kiedy już prawie lato? Nie wszędzie, na Kasprowym wciąż leży metr śniegu i wszystkie wyciągi są czynne! Wiele się wydarzyło tej zimy, rzeczy śmiesznych, strasznych albo też zupełnie nieoczekiwanych. Nie udało mi się znaleźć czasu na dodanie nowych górskich galerii, bo tempo życia na to nie pozwalało: praca - studio - wykłady - góry - praca... i tak w kółko, zdjęć nowych przybywało, ale chwilowo wszystkie wędrują do archiwum, nie miałem też czasu na opisywanie tu na bieżąco ciekawszych wydarzeń, robię to zatem teraz, hurtowo. Co się działo?
  • nie wymieniłem opon na zimowe, dzięki czemu udało mi się wykonać kilka ciekawych piruetów na oblodzonej zakopiance, lekcja zapamiętana ;)
  • szkolenie lawinowe GOPR na Babiej Górze - świetna impreza i ciekawi ludzie, wykłady i testy lawinowe w terenie, dużo bardzo przydatnej wiedzy, tak się tam bawiliśmy: film 1, film 2
  • narty! Ola i Maciek nauczyli mnie jeździć na nartach (dzięki!), jakimś cudem zajęło mi to tylko pół dnia i już mogłem śmigać na krawędziach po stoku Czorsztyn-ski, później było kilka innych stoków, za każdym razem podobało mi się coraz bardziej
  • ski-touring to jeszcze większa radocha, samodzielne wejście na nartach na szczyt i zjazd po kompletnie dzikim, nieprzygotowanym stoku to dopiero wyzwanie - filmik z przygotowań do zjazdu z Babiej Góry.
  • góry zimą są niesamowite, jeśli dobrze policzyłem, to od stycznia do kwietnia wziąłem udział w ośmiu górskich wypadach, głównie w Tatry Zachodnie ale nie tylko, udało nam się wejść min. na wierzchołek taternicki Świnicy (2301 m npm) - tu można przeczytać relację
  • studio - urządziliśmy ze znajomymi eksperymentalnie własne studio, istniało przez kilka miesięcy do końca kwietnia w budynku położonym ca. 200m od Wawelu, teraz będzie tam knajpa, dlatego szukamy nowej lokalizacji. Eksperyment zakończył się sukcesem, wiele ciekawych sesji tam się odbyło, min. ta.
  • przeszedłem operację prawego nadgarstka w klinice Scanmed, operował Dr n. med. Mariusz Bonczar
  • dwa spośród moich zdjęć znalazły się już na billboardach, wśród klientów którzy zakupili zdjęcia do swoich publikacji wypada wspomnieć min. Urząd Marszałkowski w Warszawie i międzynarodowy koncern Air Liquide Group.
Więcej grzechów nie pamiętam, bardzo pracowite miesiące to były, teraz wypadałoby obiecać coś w kwestii dodania nowych zdjęć na stronę, ale z doświadczenia już wiem, że przeważnie wolę jechać gdzieś w góry lub ostatnio iść na rolki niż siedzieć przed komputerem i przygotowywać zdjęcia...ale kto wie, może jakoś się zbiorę do tego i poświęcę kilka weekendów :) Trzymajcie się.

(dla tych, którzy dotrwali do końca tekstu, mała niespodzianka, film z szalonej jazdy na sankach po oblodzonej jezdni nocą, jadę ja :) )


Tatry zimą 14 kwietnia 2006
Tatry zimą - jedna z wypraw już po szkoleniu lawinowym:
Bieszczady 21 stycznia 2006
Bieszczady Bieszczady jesienią, bardziej dzikie niż zwykle, bardziej pociągające. Gdy o czwartej nad ranem dociera się do miejsca wybranego na nocleg, po pieszej podróży torami kolejki wąskotorowej, sen smakuje jak nigdy.

Tatry Zachodnie 7 grudnia 2005
Tatry Zachodnie, Western Tatras Nowe, nowe zdjęcia! Pierwsze uderzenie - Tatry Zachodnie. Pozostałe galerie w przygotowaniu, trzymajcie kciuki.

Wymówki (szykują się nowe zdjęcia...) 29 listopada 2005
Kilka dni temu ze zgrozą zauważyłem, że minął już okrągły rok od momentu, gdy dodałem tutaj ostatnią jednolitą galerię (wawelskie cztery pory roku). Od tej pory ograniczałem się jedynie do dodawania jednego zdjęcia tygodniowo. Nie znaczy to, że robię mniej zdjęć, wręcz odwrotnie, powstają ich ostatnio zastraszające ilości, na tyle dużo, że zanim zdążę obejrzeć jedną serię i wybrać z niej coś do pokazania, już czekają na swoją kolej do sortowania trzy następne...i tak w koło, samonakręcająca się spirala, praktycznie nie od opanowania siłami jednego człowieka...

Ze zdjęć tygodnia można na pierwszy rzut oka wywnioskować, że kompletnie zarzuciłem krajobrazy na rzecz portretów, ale nic z tych rzeczy, przeżyłem w tym roku dziewięć (!) wypraw w moje ukochane góry - Tatry Wysokie, Tatry Zachodnie, Gorce (dwa razy), Beskid Żywiecki, Beskid Sądecki, Bieszczady, Pieniny, Babią Górę, biegałem po Rysach, Orlej Perci, po graniach za kozicami (nie dały się dogonić :), widziałem wschody i zachody Słońca ze szczytów (niesamowite przeżycia), w planach jest zimowa wyprawa na nartach biegowych po Bieszczadach. Z miejskich krajobrazów oglądałem z bliska ogromny Londyn.

Za oknem już całkiem zimowo, o portretowym plenerze nie ma co marzyć, dlatego dość dużo fotografuję w warunkach studyjnych, przeważnie są to trzy miejsca w Krakowie: studio Marka Gardulskiego (fantastyczny człowiek i pasjonat fotografii), Fototerminal, oraz Fotomar. To, co tam powstaje jest na razie utajniane, czasem tylko przeciekają jakieś fragmenty do galerii zdjęcia tygodnia.

Tyle wymówek, teraz konkrety - tak, szykują się nowe zdjęcia, jeśli znajdę odpowiednią ilość czasu, będzie ich bardzo dużo. Razem z Agatą Jabłońską, wiceprezesem stowarzyszenia Dziejba przygotowujemy galerię wnętrz Katedry Wawelskiej, Agata jest odpowiedzialna za opisy, dzięki czemu nareszcie pojawią się tutaj jakieś dobrze merytorycznie opisane zdjęcia :). Będą galerie fotografii górskich, być może Londyn i Kraków - oczywiście z Krakowa zdjęć jest najwięcej, ale na tyle dużo, że bardzo ciężko będzie wybrać. Ot, klęska urodzaju... Pojawiło się też w międzyczasie kilka innych pomysłów, ale o nich sza, niech to będzie niespodzianka, jeśli tylko wystarczy tego, czego zawsze jest za mało - czasu.

Dłoń Zrobiłem dla Was zdjęcie swojej dłoni, widać na nim dokładnie, że "praca wre". Tylko proszę mnie nie popędzać... :)

Zdjęcie tygodnia 10 marca 2005
Od dziś mniej więcej raz na tydzień będę wrzucał tu jedno jeszcze niepublikowane na tej stronie zdjęcie - wszystkie one znajdą się w nowo powstałej galerii zdjęcie tygodnia.

UWAGA: dodałem eksperymentalnie kanał RSS aby ułatwić Wam śledzenie chwili, kiedy nowe zdjęcia są publikowane na stronie. Zapraszam do testów.

Fotografia czarno-biała

Archiwum: poprzednie <<  1  2  3  4  5  6  >> następne 

© 1996-2022 by Piotr Zgodziński  All rights reserved
Osoby obecne na stronie: 1
Informacja na temat cookies   RSS